Vogošća na krilima golmana Efendića i Ivankovića pobijedila Leotar

U prvoj utakmici 7. kola Premijer lige BiH za rukometaše Vogošća je na svom terenu pobijedila Leotar rezultatom 32:24.

Bila je ovo utakmica u kojoj su Vogošćani vodili cijeli meč, te na kraju zasluženo slavili. U 15. minuti Vogošća je vodila sa 5:3, a samo zahvaljujući golmanu Damiru Efendiću gosti nisu stigli do izjednačenja, da bi nakon toga Vogošćani do poluvremena napravili sedam golova prednosti (17:10). U nastavku meča Vogošća je povela i sa osam razlike, ali Luka Radović golman Leotara se razbranio, pa su se Trebinjci uspjeli da smanje na četiri gola razlike, ali za nešto više na put im je stao drugi golman Vogošće Marko Ivanković. Do kraja je Vogošća vratila osam golova prednosti i slavila sa 32:24. Efendić i Ivanković su sakupili po osam odbrana, a najefikasniji kod Vogošće bio je Benjamin Čičkušić sa sedam golova, dok su Kadrić, Ćosić, Osmanhodžić i Hrbat dodali po četiri. Kod Leotara Luka Radović je sakupio 10 odbrana, a Aleksandar Milojević postigao je pet golova.

Izvor: Sport1.ba