Rukometaši Vogošće pružili odličnu partiju na otvorenju sezone i savladali Zrinjski…

Žrijeb je htio da duel ove dvije ekipe, koje će se sasvim sigurno i u ovogodišnjoj sezoni rukometne Premijer lige BiH boriti za sami vrh tabele, bud ena samom startu. Ono što su prikazali rukometaši oba tima moglo je zadovoljiti prisutne gledaoce, ali i najaviti novu sezonu u kojoj ćemo, nadamo se, gledati više ovakvih susreta. Susret je za goste počeo kako vjerovanto nisu ni sanjali prije ovog meča. Gosti su igrali vrlo dobro u odbrani i vrlo brz su uspjeli doći do prednosti od pet pogodaka (6:1). Domaći tim nije uspijevao nikako da se konsoliduje, što su MOstarci koristili i u posljednjih deset minuta ulaze sa prednošću od četiri pogotka (11:7). Potom je uslijedio period igre u kojem su rukometaši Vogošće u potpunosti dominirali na terenu i do poluvremena su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist i na odmor odlaze sa prednošću od jednog pogotka. Potrebno je istaći da je kod gostiju golman Paradžik imao sjajnih dvadeset minuta, dok je u redovima domaćina odlično igrao Čičkušić, koji je uz Ćosića i Efendića bio najbolji pojedinac u redovima domaćeg tima. Drugi dio susreta, njegovo otvaranje, gledali smo izjednačenu igru, pa je nakon 40 minuta igre na semaforu stajalo 19:19. Golovima Osmanhodžića, koji je igrao sjajno u nastavku, Ridžićev tim dolazi do dva pogotka prednosti u 44. minuti (21:19). U posljednjih deset minuta Vogošća ulazi sa četiri pogotka prednosti 24:20. Na dvije minute do kraja domaći odlaze na plus pet (27:22) i već tada je bilo jasno da će Vogošća stići do na terenu zasluženih bodova. Konačan rezultat glasio je 28:24. Domaću ekipu je do pobjede predvodio Benjamin Čičkušić sa deset pogodaka.

Izvor: Sport1.ba